Nebūt lētticīgiem

Nebūt lētticīgiem

02.09.2010

Nebūt lētticīgiem un skatīties uz visu kritiski – uz to konferences ievaddaļā rādītajā video materiālā mudināja bijusī Latvijas valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. 20. augustā Eiropas Savienības Mājā notika konference par jauniešu līdzdalību valsts politisko partiju un partiju apvienību darbā pirms un pēc 2009. gada Eiropas Parlamenta un valsts pašvaldību vēlēšanām, kurā kā viens no dalībniekiem bija arī JSS biedrs Jānis Raubiško. Kā teica konferences vadītājs, tā rīkota, lai jaunieši apzinātos savu lomu politikā, lai vairs nebūtu situācija, ka jaunieši tiek izmantoti aģitācijā un „melno darbu” veikšanai.


Konferences mērķis bija politisko partiju un to apvienību jauniešu organizāciju iesaistīšana Latvijas politiskajās norisēs pirms 10. LR Saeimas vēlēšanām. Konferencē piedalījās desmit partiju un politisko apvienību pārstāvji. Konferencē bija pārstāvēti šādi spēki: Jaunais laiks, Pilsoniskā savienība, Tautas partija, Latvijas Zemnieku Savienība, Latvijas Zaļā partija, Saskaņas centrs (uzstājās 1. sesijā) un Latvijas Sociāldemokrātiskā Strādnieku partija, Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā, Sabiedrība Citai Politikai un Latvijas Pirmā partija/Latvijas ceļš (uzstājās 2. sesijā); otrajā sesijā bija paredzēta arī Tēvzemei un Brīvībai/LNNK pārstāvja runa, bet viņš diemžēl uz konferenci neieradās.


Katras organizācijas pārstāvji tika aicināti runāt gan par tās vēsturi, gan par paveikto, gan par nākotnes vīzijām; auditorijai bija iespēja uzzināt, ko deleģētie pārstāvji saprot ar vārdiem „politiskā atbildība”, kā tai būtu jāizpaužas. Sevišķi interesants izvērtās otrās sesijas noslēgums, kad sāka raisīties diskusijas pārstāvju starpā. Savu nostāju parādīja arī uz konferenci atnākušais demokrāti.lv pārstāvis, kurš pauda nostāju, ka gaidāmās vēlēšanas jāboikotē.


Konferences noslēgumā tās vadītājs atklāja, ka drīzumā gaidāma līdzīga konference, uz kuru jau vērts sākt gatavoties. Viņš gan vēl nevarēja pateikt, vai tā gaidāma vēl septembrī vai jau pēc vēlēšanām.


Konferences vadītājs klātesošajiem jauniešiem novēlēja stingru raksturu politikā, lai turpinātu iet savu ceļu, nevis akli turpinātu darboties iepriekšējo paaudžu iesāktajā virzienā. Es vēlu: jauniešiem apziņu par iespēju ietekmēt savu nākotni; ikvienam politiķim atcerēties par politisko atbildību un vēlmi pēc labākās sirdsapziņas veikt uzdotos pienākumus; bet vēlētājiem – ar kritisku prātu izvērtēt priekšvēlēšanu solījumus un izdarīt pareizo izvēli.

Informāciju sagatavoja JSS ģenerālsekretāre Lāsma Helviga

« Atpakaļ